onsemi NDD03N40Z-1G
Tube Through Hole N-Channel MOSFET (Metal Oxide) Mosfet Transistor 2.1A Tc 2.1A 37W Tc 400V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
onsemi
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-251-3
TO-251-3
Drain to Source Voltage (Vdss)
400 V
400 V
Continuous Drain Current (ID)
2.1 A
2 A
Threshold Voltage
Rds On Max
3.4 Ω
3.4 Ω
Gate to Source Voltage (Vgs)
30 V
Power Dissipation
30 W
Input Capacitance
140 pF
225 pF
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-05-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTD3NK50Z-1
STMICROELECTRONICS STD3NK50Z-1 MOSFET Transistor, N Channel, 1.15 A, 500 V, 2.8 ohm, 10 V, 3.75 V
onsemiFDU3N40TU
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM, 400V, 2A, 3.4Ω, IPAK
Power MOSFET, N-Channel, QFET®, 500 V, 2.5 A, 2.5 Ω, IPAK
Power MOSFET, N-Channel, QFET®, 500 V, 2.6 A, 2.7 Ω, IPAK
VishayIRFU420
2.5A, 500V, 3.000 Ohm, N-Channel Power MOSFETs | MOSFET N-CH 500V 2.4A I-PAK
Trans MOSFET N-CH 550V 1.7A 3-Pin TO-251 Tube
描述
Power MOSFET 400V 2.1A 3.4 OHM Single N-Channel DPAK
Trans MOSFET N-CH 400V 2.1A 3-Pin(3+Tab) IPAK Tube
Power Field-Effect Transistor, 2.1A I(D), 400V, 3.4ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET