onsemi NCV662SQ33T1G
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.3 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页21 年前
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV662SQ33T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Ic,volt Regulator,fixed,+3.3V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ33T1G
Ic,volt Regulator,fixed,+2.7V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ27T1G
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.0 V
TC1015 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
64dB(1kHz) 80¦ÌA Fixed 100mA 1 3V 2.7V 3V 6V 250mV@ 100mA 0.5%(Typ) 0.05% SOT-23-5 , 1.3mm
TC1015 Series 100 mA 1.8 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
描述
Ic, volt Regulator, fixed,+3.3V, cmos, sot-343R, plastic |Onsemi NCV662SQ33T1G
1¦ÌA Fixed 100mA 1 3.3V 3.3V 6V 420mV@ 100mA 40 mV 20mV SC-82AB , 1mm
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A Automotive 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.42V Dropout, CMOS, PDSO4
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SC82AB
VOLTAGE REGULATORS, LDO, ANA LDO LINEAR REG
LDO, FIXED, 3.3V, 0.1A, -40 TO 125DEG C;