onsemi NCV663SQ30T1G
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.0 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet11 页21 年前
Technical Drawing1 页6 年前
IHS
Farnell
onsemi
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.61%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV663SQ30T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
Ic,volt Regulator,fixed,+2.7V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ27T1G
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 2.8 V
TC1015 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
64dB(1kHz) 80¦ÌA Fixed 100mA 1 3V 2.7V 3V 6V 250mV@ 100mA 0.5%(Typ) 0.05% SOT-23-5 , 1.3mm
TC1015 Series 100 mA 1.8 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
描述
LDO Regulator Pos 3V 0.28A Automotive 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
1¦ÌA Fixed 100mA 1 3V 3V 6V 420mV@ 100mA 40 mV 20mV SC-82AB , 1mm
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.42V Dropout, CMOS, PDSO4
NCV663 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 250mV 2mm 100mA -40C~125C