onsemi NCV663SQ27T1G
Ic, volt Regulator, fixed, +2.7V, cmos, sot-343R, plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ27T1G
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页21 年前
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+27.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV663SQ27T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 2.8 V
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 2.7 V
Ic,volt Regulator,fixed,+3.3V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ33T1G
100mA LDO with Shutdown & /Error output TC1055 upgrade
50dB(100kHz) 80¦ÌA Fixed 100mA 1 5V 2.7V 5V 6V 140mV@ 100mA 1% 0.5% SOT-23-5 , 2.9mm*1.6mm*1.3mm
Analog DevicesMAX8511EXK25+T
Ultra-Low-Noise, High PSRR, Low-Dropout, 120mA Linear Regulators
描述
NCV663SQ27T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,280MA,2.7V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82AB
LDO Regulator Pos 2.7V 0.28A Automotive AEC-Q100 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2.7V, 0.5V Dropout, CMOS, PDSO4
NCV663 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 280mV 1mm 100mA -40C~125C
IC REG LINEAR 2.7V 100MA SC-82AB