onsemi NCV663SQ33T1G
Ic, volt Regulator, fixed, +3.3V, cmos, sot-343R, plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ33T1G
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页21 年前
Farnell
Master Electronics
Augswan
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCV663SQ33T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.3 V
Ic,volt Regulator,fixed,+2.7V,cmos,sot-343R,plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCV663SQ27T1G
LDO Regulator, 100 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.0 V
TC1015 Series 100 mA 1.8 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
TC1015 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/ Shutdown - SOT-23-5
64dB(1kHz) 80¦ÌA Fixed 100mA 1 3V 2.7V 3V 6V 250mV@ 100mA 0.5%(Typ) 0.05% SOT-23-5 , 1.3mm
描述
NCV663SQ33T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,280MA,3.3V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82AB
1¦ÌA Fixed 100mA 1 3.3V 2.5V 3.3V 6V 420mV@ 100mA 40mV 20mV SC-82AB , 1mm
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A 4-Pin SC-82AB T/R Automotive AEC-Q100
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.42V Dropout, CMOS, PDSO4
芯片, 稳压器, LDO, AEC-Q100, 固定, 3.3V, 0.1A, SC82AB;
NCV663 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 230mV 1mm 100mA -40C~125C