onsemi MC78LC33NTRG
MC78LC00 Series 80 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页4 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.57%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC78LC33NTRG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
4.3 V
4.3 V
Max Input Voltage
12 V
10 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
Output Current
80 mA
50 mA
Dropout Voltage
30 mV
30 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
相关零件
MC78LC00 Series 80 mA 3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
MC78LC00 Series 80 mA 2.5 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
MC78LC00 Series 80 mA 4 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
描述
ANA 80MA 3.3V LDO VREG; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 4.3V; Input Voltage Max: 12V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 100mA; Dropout Vo
Ldo Voltage Regulator, 3.3V, 0.1A, 5-Sot-23, Full Reel; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:4.3V; Input Voltage Max:12V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi MC78LC33NTRG.