onsemi MC78LC30NTRG
MC78LC00 Series 80 mA 3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
数据表和文档
Upverter
Datasheet13 页4 年前
Technical Drawing1 页5 年前
Newark
IHS
onsemi
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.28%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC78LC30NTRG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1996-12-01
相关零件
MC78LC00 Series 80 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
MC78LC00 Series 80 mA 2.5 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
MC78LC00 Series 80 mA 4 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
描述
LDO Regulator, 80 mA, Ultra-Low Iq Vout: 3.0 V
MC78LC30NTRG, LDO VOLTAGE REGULATOR, 80MA, 3 V +/-2.5%, 5-PIN TSOP
VOLTAGE REGULATORS Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.06V Dropout, PDSO5
MicroPower Low Dropout Linear Voltage Regulator, V out : 3.0 V
芯片, 稳压器, LDO, 3V, 0.1A, 5-SOT-23;
MC78LC Tape & Reel (TR) Surface Mount ROHS3Compliant voltage regulator linear 30mV 1mm 80mA 140mW
onsemi LDO, 3 V, 80mA, , TSOP, , 5
Output Type:Fixed; Input Voltage Min:4V; Input Voltage Max:12V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Output Current Max:100Ma; Dropout Voltage Typ @ Current:30Mv; Ic Case/Package:Sot-23; No. Of Pins:5Pins; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi MC78LC30NTRG.