onsemi MC78LC25NTRG
MC78LC00 Series 80 mA 2.5 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页4 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
onsemi
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
+213%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC78LC25NTRG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
SnapEDA
封装
相关零件
MC78LC00 Series 80 mA 3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
MC78LC00 Series 80 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
MC78LC00 Series 80 mA 4 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
描述
3.6¦ÌA Fixed 80mA 1 2.5V 10V 2.5V 12V 60mV@ 1mA 60mV 0.2%/V TSOP-5 , 3mm*1.5mm*1mm
MC78LC25NTRG, SINGLE LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 100MA 2.5 V, 2.5%, 5-PIN TSOP
Ic, volt Regulator, fixed,+2.5V, cmos, tsop,5Pin, plastic |Onsemi MC78LC25NTRG
LDO Regulator, 80 mA, Ultra-Low Iq Vout: 2.5 V
MicroPower Low Dropout Linear Voltage Regulator, V out : 2.5 V
LDO Regulator Pos 2.5V 0.08A 5-Pin TSOP T/R
MC78LC Tape & Reel (TR) Surface Mount ROHS3Compliant voltage regulator linear 30mV 1mm 80mA 140mW
LDO, FIXED, 2.5V, 0.08A, SOT-23-5
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.06V Dropout, PDSO5
MICROPOWER ULTRA-LOW QUIESCENT CURRENT VOLTAGE REGULATORS
IC REG LINEAR 2.5V 80MA 5-TSOP
LDO, FIXED, 2.5V, 0.08A, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 3.5V; Input Voltage Max: 12V; Fixed Output Voltage Nom.: 2.5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 80mA;