onsemi MC33275D-3.3G
LDO Regulator Pos 3.3V 0.3A 8-Pin SOIC N Tube / IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页6 年前
onsemi
Farnell
Augswan
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC33275D-3.3G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
300 mA
300 mA
Min Input Voltage
4.3 V
4.3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Min Output Voltage
3.3 V
3.3 V
Max Output Voltage
Accuracy
1 %
1 %
Dropout Voltage
260 mV
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 5.0 V
75dB(120Hz) 200¦ÌA Fixed 300mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOIC-8 , 1.5mm
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.3 V
MicrochipTC1107-3.3VOA
TC1107 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/Shutdown - SOIC-8
Texas InstrumentsTPS76633DR
250-mA ultra-low IQ low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
MicrochipTC1107-2.7VOA
300Ma Ldo With Shutdown & V Ref Bypass, Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology TC1107-2.7VOA
描述
MC33275 Series 300 mA 3.3 V Fixed Output LDO Voltage Regulator - SOIC-8
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.5V Dropout, BIPolar, PDSO8
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC
Ic, Ldo Volt Reg, 3.3V, 0.3A, 8-Soic; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:4.3V; Input Voltage Max:13V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Output Current Max:300Ma; Dropout Voltage Typ @ Current:260Mv; Ic Case/Package:Soicrohs Compliant: Yes |Onsemi MC33275D-3.3G