onsemi NCV33375D-2.5R2G
75dB(120Hz) 200¦ÌA Fixed 300mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOIC-8 , 1.5mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页3 年前
IHS
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.3 V
300 mA, Low Dropout Voltage Regulator with On/Off Control | IC REG LINEAR 3V 300MA 8SOIC
LOW DROPOUT MICROPOWER VOLTAGE REGULATOR | IC REG LINEAR 3V 300MA 8SOIC
MicrochipTC1107-3.3VOA
TC1107 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/Shutdown - SOIC-8
MicrochipTC1107-2.7VOA
300Ma Ldo With Shutdown & V Ref Bypass, Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology TC1107-2.7VOA
LDO Regulator Pos 2.7V 0.3A 8-Pin SOIC N T/R
描述
NCV33375D-2.5R2G, LDO VOLTAGE REGULATOR,300MA,2.5V, MAXIMUM OF 13 VIN,8-PIN SOIC
NCV33375 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 260mV 1.5mm 300mA -40C~125C