onsemi MC33269D-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOIC-8
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页3 年前
Datasheet15 页4 年前
Farnell
HQonline
Augswan
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC33269D-3.3G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
4.8 V
4.8 V
4.8 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - SOIC-8
800 mA, Adjustable Output, Low Dropout Voltage Regulator | IC REG LINEAR 12V 800MA 8SOIC
NCV33269DR2G, 4 LDO VOLTAGE REGULATOR, ADJUSTABLE 800MA, 12.24 V 1%, 8-PIN SOIC
描述
MC33269D-3.3G, SINGLE LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR,800MA 3.3V,+/-1%,8-PIN SOIC
LDO Regulator, 800 mA Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.35V Dropout, BIPolar, PDSO8
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 8-Pin SOIC N Rail
Avnet Japan
Ana 0.8A 3.3V Ldo Vreg Rohs Compliant: Yes
IC REG LINEAR 3.3V 800MA 8-SOIC
onsemi , 3.3 V, 800mA, , SOIC, , 8
MC33269 Tube Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1V 1.5mm 800mA -40C~125C
IC, LINEAR VOLTAGE REGULATOR; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA; Dropout