onsemi MC33269DR2-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - SOIC-8
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页4 年前
Newark
HQonline
element14 APAC
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
4.8 V
4.8 V
4.8 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOIC-8
NCV33269DR2G, 4 LDO VOLTAGE REGULATOR, ADJUSTABLE 800MA, 12.24 V 1%, 8-PIN SOIC
onsemiMC33269DG
800 mA, Adjustable Output, Low Dropout Voltage Regulator | IC REG LIN POS ADJ 800MA 8SOIC
描述
MC33269DR2-3.3G,4 LDOVOLTAGE REGULATOR,800MA,3.3V 1%,MAXIMUM OF 20VIN,8-PIN SOIC
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.1V 1.5mm 800mA -40C~125C
Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:20V; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; IC Mounting:Surface Mount; IC Case / Package:SOIC; No. of Pins:8Pins RoHS Compliant: Yes