onsemi MC33269DR2-012G
800 mA, Adjustable Output, Low Dropout Voltage Regulator | IC REG LINEAR 12V 800MA 8SOIC
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页6 年前
onsemi
Farnell
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Min Input Voltage
13.5 V
13.5 V
13.5 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Min Output Voltage
12 V
Max Output Voltage
Accuracy
1 %
1 %
1 %
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
NCV33269DR2G, 4 LDO VOLTAGE REGULATOR, ADJUSTABLE 800MA, 12.24 V 1%, 8-PIN SOIC
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOIC-8
onsemiMC33269DG
800 mA, Adjustable Output, Low Dropout Voltage Regulator | IC REG LIN POS ADJ 800MA 8SOIC
描述
MC33269 Series 800 mA 12 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOIC-8
LDO Regulator Pos 12V 0.8A 8-Pin SOIC N T/R
LDO Regulator, 800 mA Vout: 12 V
Fixed Positive LDO Regulator, 12V, 1.35V Dropout, BIPolar, PDSO8
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.1V 4.9mm 800mA -40C~125C