Nichicon UWT1H221MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 50V 220muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页18 年前
ODG (Origin Data Global)
Upverter
element14 APAC
3 个月趋势:
-7.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
220 mA
335 mA
335 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 25V 220muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 35V 220muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-HA1V221UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-HA1V221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 35V 220muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEHA1E221UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 220muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
描述
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D10xL10mm 220µF ±20% 50V 1000Hrs@105℃
Cap Aluminum Lytic 220uF 50V 20% (10 X 10mm) SMD 220mA 1000h 105C Automotive T/R
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SMD 50VOLTS 220UF WIDE TEMP RANGE
WT Series 220 uF 50 V 105°C Ø10 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
220uF 50V 220mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
Aluminum Electrolytic Capacitor 220Uf 50V 20%, Smd, Full Reel; Rango De Producto:Serie Wt; Capacidad:220Μf; Tensión Nominal:50V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:10Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm |Nichicon UWT1H221MNL1GS