KYOCERA AVX UVR1E470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页11 年前
Farnell
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
97,419
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
115 mA
115 mA
115 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1EM470B
M Series 25 V 47 uf 5x11mm 5mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor