KYOCERA AVX UPM1E470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
TME
HQonline
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,996
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
125 mA
67 mA
67 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPS1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1EM470B
M Series 25 V 47 uf 5x11mm 5mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
KYOCERA AVXUVR1E470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierSK470M025ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 3.95 Ohm 130mA 2000h 85C Standard
描述
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC CAP47UF25V 20% RADIAL 6.3X11 LS 2.5MM
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 25volts 47uF 6.3x11 20% 2.5LS
PM Series 47 uF 25 V 105°C Ø6.3 x 11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 47Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Nichicon UPM1E470MED