KYOCERA AVX UVZ1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet5 页3 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页18 年前
HQonline
Nichicon SCT
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
26,676
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
83 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA1EHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEUFC1E470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 47muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HA1E470WP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm