Nichicon UVP1V470MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,366
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
120 mA
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUKW1V470MDD
PanasonicECE-A1VN470U
Cap Aluminum 47uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 120mA 2000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSK470M035ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SK 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A1VN470UB
Panasonic ECEA1VN470UB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
47uF 35V 卤20% 120mA@120Hz Plugin,D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 47Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:8Mm; Series:Vprohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1V470MPD1TD