Nichicon UKW1V470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1V470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,337
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
120 mA
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUFW1V470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUFW1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierSK470M025ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 3.95 Ohm 130mA 2000h 85C Standard
Cornell DubilierSEK470M025ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1VN470U
Cap Aluminum 47uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 120mA 2000h 85°C Bulk
描述
47uF 35V 卤20% 240mA@10kHz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Standard, For Audio Equipment Lead Type, 47 μ F, 35 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH