Panasonic ECE-A1VN470U
Cap Aluminum 47uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 120mA 2000h 85°C Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页10 年前
Panasonic
element14 APAC
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+69.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
Stock
44,457
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
120 mA
190 mA
190 mA
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUKW1V470MDD
PanasonicECA1VM470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 35V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Panasonic ECEA1VN470U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
SU Series 35 V 47 uF 8 x 11.5 mm LS=3.5mm Radial Aluminum electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 47uF, 35V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
47¦ÌF 35V ¡À20% 3.5mm 2000h@ 85¡ãC 120mA@ 120Hz,204mA@ 10kHz ,D8xL11.5mm 8mm*11.5mm*11.5mm