Nichicon UVP1H330MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 50V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 页6 年前
HQonline
3 个月趋势:
-11.19%
Stock
24,959
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
105 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-1JM330
Cap Aluminum 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85C Bulk
KYOCERA AVXUVR1V330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUKW1V330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierSEK330M050ST
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierSEK330M063ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL / 33 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
33uF 50V 卤20% 105mA@120Hz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 50V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1H330MPD1TD