Panasonic ECE-A1HN330U
Cap Aluminum 33uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 110mA 2000h 85°C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
element14 APAC
Newark
JRH Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+34.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,142
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
110 mA
105 mA
105 mA
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSEK330M063ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA-1HM330
Cap Aluminum 33uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 110mA 2000 hr 85C Bulk
PanasonicECA-1JM330
Cap Aluminum 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1VM330
Cap Aluminum 33uF 35V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C Bag
KYOCERA AVXUVR1J330MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUVR1J330MED
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 50V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Panasonic ECEA1HN330U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum 33uF 50V 20% Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 110mA 2000 hr 85°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
SU-A Series 50 V 33 uF Ø8x11.5mm LS=3.5mm 85°C Radial Bi-Polar Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitors, 33uF, 50V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
33¦ÌF 50V ¡À20% 3.5mm 2000h@ 85¡ãC 110mA@ 120Hz,187mA@ 10kHz ,D8xL11.5mm 8mm*11.5mm*11.5mm