Nichicon UVR1V330MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
-91.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
33,751
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
105 mA
105 mA
105 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUFW1V330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPM1V330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860010572004
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMG250ELL330ME11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 96mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConESMG350ELL330ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
描述
Cap Aluminum Lytic 33uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 105mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
VR Series 33 uF 35 V 85°C Ø5 x 11 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAPACITOR ALUM ELEC, 33UF, 35V, 20%, RADIAL; Product Range: NICHICON - VR Series; Capacitance: 33µF; Capacitance Tolerance: ± 20%; Voltage Rating: 35V; Diameter: 5mm; ESR: -; Height: 11mm; Capacitor Terminals:
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVR1V330MDD1TD