Nichicon UPW0J821MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
Farnell
TME
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.02%
备用零件
Price @ 1000
Stock
94,804
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
85 mΩ
85 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
547.5 mA
547.5 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUHD0J821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
United Chemi-ConEKZE6R3ELL821MH15D
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 995mA 3000h 105°C Bulk
NichiconUPM0J821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
820uF 6.3V ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC0J821LB
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (8 X 15mm) Radial 5mm 730mA 2000h 105°C Ammo Pack
描述
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 730mA 3000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 6.3V, 20%, RADIAL; Capacitance:820µF; Voltage(DC):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:3000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spa
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 6.3V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW0J821MPD1TD