Nichicon UPJ0J821MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.54%
Stock
19,241
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
795 mA
670 mA
670 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.0058 mm
21.0058 mm
相关零件
NichiconUPM0J821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFM0J821L
Panasonic EEUFM0J821L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 6.3V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKZE6R3ELL821MH15D
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 995mA 3000h 105°C Bulk
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NICHICON UPJ0J821MPD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 6.3V, 20%, RADIAL
820uF 6.3V 卤20% 670mA@120Hz Plugin,D8xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 6.3V, 20%, RADIAL; Capacitance:820µF; Voltage(DC):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spac
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 6.3V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Upj; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UPJ0J821MPD1TD