Nichicon UPW0J821MPD1TA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,839
Authorized Distributors
5
Capacitance
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
85 mΩ
85 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
547.5 mA
547.5 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUHD0J821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUPJ0J821MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFM0J821L
Panasonic EEUFM0J821L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKZE6R3ETC821MH15D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
PanasonicEEUFC1C821
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 16V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
820¦ÌF 6.3V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 547.5mA@ 120Hz,730mA@ 100kHz 8mm*16.5mm
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPW0J821MPD1TA
PW ELEC RAD 820UF 6.3V 5MM T/A