Nichicon UPV1H390MGD
39UF 50 V Aluminium Electrolytic Capacitor, Pv Series 5000H 6.3 (dia.) X 11MM
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPV1H390MGD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Stock
4,321
Authorized Distributors
3
Capacitance
39 µF
39 µF
39 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
260 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPV1V390MGD
39uF 35V 卤20% Plugin,D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZN630ELL390MF11D
Cap Aluminum Lytic 39uF 63V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 420mA 6000h 105C Bulk
PanasonicEEU-FC1H390
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860080673004
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-FC1H390H
Cap Aluminum Lytic 39uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 260mA 1000h 105°C Ammo Pack
NichiconUPJ1J390MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 39uF 6.3x11 20% 2.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
UPV ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 39muF 50V