Nichicon UPV1V390MGD
39uF 35V 卤20% Plugin, D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPV1V390MGD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPV1E390MFD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 25V 39muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FC1E390
Cap Aluminum 39uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUPW1E390MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 39UF 25 V DC, PW SERIES 2000H 5 (DIA.) X 11MM
PanasonicEEU-FC1V390
Cap Aluminum 39uF 35V 20% (5 X 15mm) Radial 2mm 235mA 1000 hr 105°C Bulk
PanasonicEEAFC1E390
Cap Aluminum Lytic 39uF 25V 20%( 6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 200mA 1000h 105C Automotive Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, Low Impedance, High Reliability Lead Type, 39 μ F, 35 V, RoHS