Nichicon UPJ1J390MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet12 页3 年前
Datasheet7 页16 年前
Datasheet7 页17 年前
Datasheet7 页18 年前
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPJ1J390MED 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,522
Authorized Distributors
0
Capacitance
39 µF
39 µF
39 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.4 Ω
1.4 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
190 mA
99 mA
99 mA
Height - Seated (Max)
16.002 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM1J390MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXY500ELL390MFB5D
Cap Aluminum Lytic 39uF 50V 20%( 6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 219mA 2000h 105C Automotive Bulk
NichiconUPJ1H390MED
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXV500ETD390MFB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF
United Chemi-ConEKYB800ELL390MHB5D
Cap Aluminum Lytic 39uF 80V 20%( 8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 462mA 7000h 105C Bulk
描述
PJ Series 39 uF 63 V 105°C Ø6.3 x 15mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 39 μ F, 63 V, RoHS