KYOCERA AVX UPM1K821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页3 年前
Datasheet10 页4 年前
Datasheet7 页9 年前
Nichicon SCT
TME
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,816
Authorized Distributors
3
Capacitance
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.59 A
1.59 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.0078 mm
相关零件
NichiconUPM1J821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
NichiconUPJ1K821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUPM1J821MHD6
United Chemi-ConELXV800ELL821MM35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
820uF 100V ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZE101ELL821MM40S
Cap Aluminum Lytic 820uF 100V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2700mA 5000h 105°C Bulk
描述
PM Series 820 F 80 V 105 °C Ø18x35.5mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
820uF 80V 49m惟 卤20% 1.91A@120Hz Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor,820Uf,80Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UPM1K821MHD
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 820 μ F, 80 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 80V RADIAL TH