Nichicon UPM1J821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1J821MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
1
Capacitance
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.88 A
1.88 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.0078 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPM1K821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPJ1J821MHD
820 F 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs 105C
NichiconUPJ1K821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConELXV800ELL821MM35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
PanasonicEEU-FC1H821L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConELXV500ELL821MK40S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 2120mA 5000h 105°C Bulk
描述
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 820 μ F, 63 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH
Capacitor Alum Elect, 820Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM1J821MHD