Nichicon UPM1J470MPD1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.73%
Stock
20,302
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
342 mΩ
342 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
215 mA
405 mA
405 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUPJ1J470MPD
47uF 63V 卤20% 365mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXV630ELL470MH12D
47uF 63V ±20% 275mA@100kHz Plugin,D8xL12mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXV630EC3470MH12D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
United Chemi-ConELXV630ETD470MH12D
描述
47uF 63V 250m惟 卤20% 215mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 215mA 3000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount