Nichicon UPJ1J470MPD1TA
47uF 63V 卤20% 365mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
25,010
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
342 mΩ
342 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
215 mA
405 mA
405 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
YXG Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 47muF 50V
47uF 25V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPJ1K470MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXV630ELL470MH12D
47uF 63V ±20% 275mA@100kHz Plugin,D8xL12mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXV630ETD470MH12D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
47¦ÌF 63V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 215mA@ 120Hz,365mA@ 10kHz 11.5mm*12.5mm
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL TH