Nichicon UPJ1J470MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
element14 APAC
Farnell
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
33,276
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
342 mΩ
342 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
215 mA
405 mA
405 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM1K470MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUPJ1K470MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 47muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
United Chemi-ConEGXE800ELL470MJC5S
Cap Aluminum Lytic 47uF 80V 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 480mA 3000h 125C Automotive Bulk
Wurth Elektronik860080674005
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConELXV800ELL470MH15D
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (8 X 11.5mm) T hrough Hole Radial 3.5mm 215mA 3000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 6; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 63V, 20%, RADIAL; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: UPJ Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial L
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Upj; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPJ1J470MPD1TD