Nichicon UPM0J821MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页11 年前
Datasheet7 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.64%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,283
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
670 mA
795 mA
795 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
NichiconUPJ0J821MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ6R3ELL821MJC5S
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB6R3ELL821MHB5D
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20%( 8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 840mA 6000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-6R3ELL821MJC5S
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 6.3V, 20%, RADIAL, FULL REEL
820uF 6.3V 85m惟 卤20% 675mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 6.3V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM0J821MPD1TD