Nichicon UPJ0J821MPD6TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页6 年前
Datasheet7 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.63%
Stock
1,511
Authorized Distributors
3
Capacitance
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
750 mA
635 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM0J821MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXZ6R3ELL821MJC5S
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPW0J821MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC0J821LB
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (8 X 15mm) Radial 5mm 730mA 2000h 105°C Ammo Pack
PanasonicEEUFR0J821
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
820uF 6.3V 卤20% 635mA@120Hz Plugin,D10xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elec, 820Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ0J821MPD6TD