Nichicon UPM0J101MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.99%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
25,392
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
99 mA
91 mA
91 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 6.3V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
TWL Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 6.3V
PanasonicECA-0JM101
Cap Aluminum 100uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 130mA 2000hr 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM101I
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
描述
100uF 6.3V 卤20% 150mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 99mA 2000h 105C Ammo Automotive AEC-Q200
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL