Nichicon UPS0J101MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,004
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
80 mA
91 mA
91 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TWL Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 6.3V
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 6.3V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUKA0J101MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-0JM101
Cap Aluminum 100uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 130mA 2000hr 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM101I
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
描述
100uF 6.3V 卤20% 160mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL