Nichicon UPJ0J101MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.92%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,710
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
150 mA
91 mA
91 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-0JM101
Cap Aluminum 100uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 130mA 2000hr 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM101I
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA-0JM101B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 100muF 6.3V
NichiconUVP0J101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
100¦ÌF 6.3V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 150mA@ 10kHz,99mA@ 120Hz 5mm*12mm
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL