KYOCERA AVX UPJ1J821MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
Nichicon SCT
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.78 A
1.78 A
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
33.5026 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUPM1J821MHD6
KYOCERA AVXUPM1K821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
NichiconUPJ1K821MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 820muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConELXV800ELL821MM35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
PanasonicEEU-FC1H821L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConELXV500ELL821MK40S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 2120mA 5000h 105°C Bulk
描述
820uF 63V 43m惟 卤20% 1.78A@120Hz Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 820 μ F, 63 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL TH