Nichicon UPW0J821MPD6TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页11 年前
Farnell
TME
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUPJ0J821MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
United Chemi-ConELXZ6R3ELL821MJC5S
Cap Aluminum Lytic 820uF 6.3V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 760mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR0J821
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 6.3V 820muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFC0J821L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 6.3V 820muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF,
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 6.3V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW0J821MPD6TD
CAPACITOR ALUM ELEC, 820UF, 6.3V, ± 20%,; CAPACITOR ALUM ELEC, 820UF, 6.3V, RADIAL; Capacitance:820µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; ESR:0.18ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:12.5mm; Diameter:10mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded