Nichicon UKW1H4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKW1H4R7MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
42.319 Ω
Ripple Current
40 mA
41 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUFW1H4R7MDD
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 40mA 2000h 85C Bulk
KYOCERA AVXUVR1V4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1HN4R7U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020772008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860010772008
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
4.7uF 50V 卤20% 40mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 4.7uF Radial
Capacitor Alum Elect, 4.7Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKW1H4R7MDD