Panasonic ECE-A1HN4R7U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
element14
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
30 mA
45 mA
45 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
相关零件
KYOCERA AVXUPW1J4R7MDD
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 2000H 5 (DIA.) X 11MM, 4.7UF 63VDC, PW SERIES
Cornell DubilierSK4R7M063ST
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 25.41 Ohm 45mA 2000h 85C Standard
Wurth Elektronik860020772008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUVP1J4R7MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 63V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEUEB1J4R7S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 63V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 2000h 85C Bulk
Panasonic ECEA1HN4R7U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Capacitor 4.7 uF 50 Volt 20% 5 X 11mm Radial 2mm 30ma 2000 Hour Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 4.7uF, 50V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
ECE-SU (Bi-Polar) Series 50 V 4.7 uF Ø 5 x 11 mm LS=2 mm 85°C Electrolytic
CAP, 4.7µF, 50V, 20%; Capacitance:4.7µF; Voltage Rating:50V; Product Range:SU(Bi-polar) Series; Capacitance Tolerance:± Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4.7Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar] Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1HN4R7U.