Nichicon UKL1A332MHD
3300uF 10V 卤20% 1.42A@120Hz Plugin, D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UKL1A332MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.42 A
1.09 A
1.09 A
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
31.496 mm
31.496 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
相关零件
United Chemi-ConESMG100ELL332MK20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1420mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUKW1A332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUFW1A332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECE-A1AN332U
Cap Aluminum 3300uF 10V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1090mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUKA1A332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA1AHG332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
Low Leakage Current Lead Type, 3300 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 3300Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UKL1A332MHD