Panasonic ECE-A1AN332U
Cap Aluminum 3300uF 10V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1090mA 2000h 85°C Bulk
数据表
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet10 页10 年前
_legacy Avnet
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,619
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
1.09 A
1.52 A
1.52 A
Height - Seated (Max)
31.496 mm
33.5026 mm
33.5026 mm
相关零件
PanasonicECA-1AM332
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
NichiconUKA1A332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AM332B
Cap Aluminum 3300uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1090mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA1AHG332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 3300muF 10V
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 10V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 3300uF SU BI-POL