KYOCERA AVX LGN2H181MELA50
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 500V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
251
Authorized Distributors
5
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
PCB, Through Hole
Chassis Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
900 mA
1.2 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
51.9938 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier381LX181M450K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm