Cornell Dubilier 381LX181M450K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet11 页3 年前
Datasheet11 页6 年前
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,073
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
920 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
7000 hours
Ripple Current
900 mA
1.05 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm