Nichicon LGX2H181MELA50
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 500V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页3 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页10 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,434
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Chassis Mount
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.2 A
900 mA
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
51.9938 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPTW6181MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 420V 180muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConELXS451VSN181MQ35S
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 1060mA 5000h 105C Automotive
United Chemi-ConELXS401VSN181MP35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
Wurth Elektronik860080775017
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
描述
LGX Series 180 uF 500 V 105 °C Ø 25 x 50 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Chassis Mount
卤20% 1.2A@120Hz 10mm 500V 180uF Plugin,D25xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life, Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 500 V, -25 to 105°C, RoHS