Murata LQW18AN47NG80D
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+114%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN47NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
Stock
78,644
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
830 mA
830 mA
DC Resistance (DCR)
230 mΩ
230 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Introduction Date2013-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.044uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.3GHz 1.6Ohm Max 47nH
Ind Chip Unshielded Wirewound 12nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.4GHz 1.6Ohm Max 43nH
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 2% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 0.83A 0.23Ohm DCR 0603 T/R
FIXED IND 47NH 830MA 230MOHM SMD / 47 nH Unshielded Wirewound Inductor 830 mA 230mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Fixed Inductor 0603 47nH ±2% 830mA 230mΩ 2.7GHz 32@200MHz