Murata LQW18AN47NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
3 个月趋势:
-21.47%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN47NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
Stock
45,362
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
830 mA
830 mA
DC Resistance (DCR)
230 mΩ
230 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Introduction Date2015-10-19
描述
47 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 830 mA 230mOhm Max 0603 (1608 Met
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 2% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 0.83A 0.23Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 2.7GHz 830mA 32@200MHz 47nH 230m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 47nH
FIXED IND 47NH 830MA 0.23OHM SMD
INDUCTOR, 47NH, 2.7GHZ, 0.83A, 0603;